Akciový trh, burza, a obchodování na forexu a binárních opcí je v drtivé většině případů považováno za pánský rybník plný možností, jak zbohatnout nebo ztratit peníze. Z podvědomého mínění se lidé domnívají, že muži mají pro uzavření dobrého obchodu mnohem lepší čich. Je tomu tak i ve skutečnosti nebo jsou nakonec ženy lepší obchodnice, tradeři? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v našem informativně laděném článku.

Muži více riskují

S riskem samozřejmě roste možnost většího výdělku. Tato strategie má však i svou odvrácenou tvář a mohou se tak objevit i obrovské ztráty. Muž má ve svém genetickém kódu větší zastoupení adrenalinového pokušení, proto rádi sázejí, hrají a v neposlední řadě investují do rizikovějších oblastí, které jim mohou vynést slušné peníze. Risk však ještě neznamená, že by muž byl lepším obchodníkem. Hlavním měřítkem je fakt, kdo z těchto dvou zástupců lidské říše má větší výnosnost.

Muži častěji investují

V segmentu investování se nachází větší počet mužů než žen. Je to dáno společenským nátlakem, který mužům neustále připomíná, že musí hledat stále nové způsoby, jak zajistit svou rodinu. Žena může být v otázce vydělávání peněz o něco pasivnější. Od ní se totiž příliš velké výdělky neočekávají.

Muži mají větší sebedůvěru

Muži mají všeobecně vyšší sebedůvěru ve své schopnosti a na počátku svého obchodu si nepřipouštějí neúspěch. Jsou dravější než ženy, které svou investici zvažují. Radí se s odborníky a nakonec se rozhodnou pro méně rizikovou investici s nižším, ale stabilním výnosem. Ze statistického hlediska je jasné, že akciovému trhu vládnou muži, tedy alespoň svým počtem. Kvalita nám ale nezaručuje kvantita. Ženy jsou všeobecně výnosnější, ovšem nejbohatší investoři jsou muži, jelikož umí riskovat. Optimálním investorem by tedy byl klon odvážnějšího muže se spekulativnější ženou.