Zlaté mince jako revoluční investiční artikl. Co z nich dělá tak výjimečnou komoditu?

Zvažujete, kam uložit své naspořené peníze? Rozhodujete se mezi investováním do bankovních produktů nebo nákupem cenných komodit? Pak pro vás máme tip na nejvýhodnější investiční artikl. Není jím nic jiného než nesmrtelné zlato. Tato komodita má oproti spořicím účtům a investičním fondům mnoho výhod. Chcete-li se dozvědět, co jsou zač, pak se pusťte do čtení.

Variabilita pamětních mincí

Investiční zlato může nabývat různých podob. Nejčastěji se na trhu setkáte se zlatými slitky nebo pamětními mincemi, které mohou mít navíc také hodnotu sběratelskou. K dostání jsou zde celé sady nebo také samostatné kusy. Díky variabilitě provedení si nákup investičních mincí může dovolit každý průměrně vydělávající Čech, který má našetřeno alespoň pár tisíc korun, jež nebude v následujících letech potřebovat. Pamětní mince je možné zakoupit v mnoha velikostech s různou gramáží a ryzostí. Největším benefitem tohoto artiklu je kromě osvobození od DPH jeho stabilní hodnota v čase. Investiční zlato totiž jako jedna z mála komodit nepodléhá inflaci, takže na rozdíl od peněz v oběhu a na účtech neztratí v budoucnu svou cenu.

Čím je ovlivněna poptávka

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. U nás ani na Slovensku se nevyrábí ani zlaté cihly. Ty se musí dovážet ze zahraničí, což má také vliv na jejich prodejní cenu. Díky tomu, že se u nás zlaté slitky nevyrábí, jsou tak o něco vzácnější a tím pádem i hodně poptávané. Nejvýznamnějším faktorem, který poptávku ovlivňuje, je však jak u mincí tak u cihliček především cena zlata.