Vodní dýmky jsou stále populárnější

Cigarety již nejsou tak dostupné jako dříve. Ne že by se prodávaly na menším množství míst. Problém spočívá spíše v tom, že jedna krabička stojí podobné peníze jako ojeté auto.

Z toho důvodu se stále více kuřáků poohlíží po různých alternativách. Někdo přestane kouřit úplně, jiný přesedlá třeba na vodní dýmky.

Nejsou drahé

Vodní dýmky si hodně lidí spojuje s velkou finanční náročností, ale tak to rozhodně není. Hodně zde záleží na modelu. Některé verze jsou docela levné, za jiné už člověk dá opravdu slušné peníze.

Ovšem vždy se jedná o jednorázovou záležitost. Pokud se kuřák bude o svou dýmku starat dobře, může mu fungovat klidně i následujících několik let. Někdy je sice nutné vyměnit některé součástky, typicky třeba korunky pro vodní dýmku, nicméně nejedná se o nic finančně náročného, zvláště, když se nakupuje v obchodech typu Shisharium.

Pak už jen stačí pořizovat si tabák, který je přeci jen levnější než cigarety. Majitelé vodních dýmek nepotřebují kupovat úplně ty nejlepší značky, jelikož se jim tabáková chuť může zlepšit díky vodní nádržce, kterou každá dýmka má. Její velikost přímo souvisí s typem dýmky.

Malé

Malé dýmky jsou kompaktní a také patří mezi nejlevnější variace. Proto jsou tak atraktivní hlavně pro mladší zájemce, kteří nemají vytvořených tolik finančních rezerv jako starší ročníky a také rádi chodí na večírky. Tam jsou totiž malé vodní dýmky zcela běžně k vidění.

Vzhledem k menší velikosti však nedisponují příliš velkou vodní nádržkou. To má vliv na chuť kouře, který může někomu připadat trochu štiplavější. Dým se totiž v takové nádržce nezvládne dostatečně ochladit.

Střední

Zlatá střední cesta je pro většinu zájemců o dýmky ta nejlepší. Tyto modely sice postrádají kompaktnost malých verzí, avšak na druhou stranu mají větší vodní nádržku. Tudíž poskytují kuřákům i lepší zážitek.

Velké

Velké vodní dýmky se většinou nikam nepřenáší, pouze v rámci domácnosti či podniku. Jsou totiž příliš robustní. Na druhou stranu ovšem dokáží značně vylepšit chuť i méně kvalitního levného tabáku.