Na pojištění má mnoho lidí různé názory, někteří ho vítají, někteří jsou jeho odpůrci. Pojistit lze v dnešní době prakticky cokoliv. Jedná se o skvělý způsob, jak se zbavit mnoha obav. Jedním z nejrozšířenějších pojištění je pojištění vozidel. Ten kdo vlastní vůz nevlastní, tak ho problém s pojištěním automobilu nemusí trápit. Všichni ostatní by toto téma měli brát ovšem velmi vážně. Snad každý motorista má zákonné pojištění vozidel, ten kdo ho nemá, tak zbytečně riskuje. Když se řekne pojem povinné ručení, tak si jistě mnozí představí nepříjemnou složenku, která za něj chodí do schránky.

Pomineme-li však základní pojištění, tak se nabízí mnohem více možností pojištění vozidla. V případě, že řidič parkuje ve čtvrti s častou kriminalitou, kde jsou krádeže na denním pořádku, tak je jistě vhodné si vůz pojistit proti odcizení a také proti vandalismu. Většina lidí se spokojí pouze s pojištěním autoskel, toto pojištění je mnohými poskytovateli pojištění poskytováno zdarma jako součást povinného ručení. Jedním z doporučených pojištění je také pojištění autosedadel, respektive spolujezdců, kteří se během přepravy na sedadlech vyskytují.

V případě autonehody lze poté získat alespoň odškodnění od pojišťovny. Na pojištění vozidel jinak pohlíží majitelé starších vozů a jinak zase majitelé nových vozů. U nových luxusních vozů se jejich majitelé nebojí investovat do pojištění i velké částky. Automobil může být pojištěn proti poškrábání, živelným pohromám a mnoha dalším událostem. K pojištění vozidel je také často nabízen servis zdarma, cestovní pojištění a další. Pojišťovny jsou mnohdy ochotné pro pojištěnce zařídit i odvoz v případě poškození, zničení nebo odcizení vozu. Pojištění vozidla je individuální a každý řidič ho řeší po svém, je ovšem potřeba brát ohled na rizika, která s používáním vozidla vznikají.

 

Pojištění vlastní nešikovnosti

Pojistit si vlastní nešikovnost, ať už v zaměstnání nebo jinde, kde se běžně pohybujeme, se stalo hitem. Zájem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu povolání stále stoupá. Toto pojištění se vztahuje na škody na zdraví, majetku a finanční škody, za něž pojištěný odpovídá svému zaměstnavateli, který po něm může žádat náhradu škody až do výše 4,5 násobku jeho průměrného měsíčního příjmu.

Příklady škod vzniklých při výkonu povolání

  • natankování nafty místo benzinu do služebního vozu
  • zavinění dopravní nehody při řízení služebního vozidla
  • rozlití kávy nebo vody, která poničí klávesnici služebního počítače
  • chybné zaúčtování materiálu v účetnictví
  • poškození strojního zařízení na pracovišti
  • škoda na zdraví třetí osoby vzniklá neoznačením výkopu na staveništi

Rozsah nabízeného pojištění se u pojišťoven liší, a to co do nabízené výše možných sjednaných pojistných částek a spoluúčastí, územní platnosti i rozsahem pojistného krytí.

Pojištění je možné běžně sjednat v rozsahu základní krytí i v alternativě s připojištěním škod souvisejících s provozem motorového vozidla. Některé pojišťovny nabízejí volitelně i připojištění pro případ ztráty svěřených předmětů.

Dále někteří pojistitelé nově nabízejí krytí také pro případy škod vzniklých při práci konané mimo pracovní poměr na základě dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti. Přečtěte si taky o pojištění pro firmy nebo o pojištění environmentálních rizik.

Zřiďte si výhodnější povinné ručení

Také vám připadá, že vyřídit něco na úřadech či v pojišťovně je asi tak stejně složité jako vymámit
z jalové krávy tele? Je až s podivem, jak malý zájem projevují některé pojišťovny, když je
navštívíte na jejich vlastní pobočce a chcete si u nich zřídit povinné ručení. Pravděpodobně je to
tím, že většina lidí, kteří zavítají do pojišťovny, jen sonduje terén, aby věděli, jaké ceny konkrétní
pojišťovna má. Je to ovšem ztráta času, pojišťovny většinou nemají zájem nabízet novým klientům
při osobním kontaktu nějaké slevy ze sazby povinného ručení. Na to, abyste se dopracovali k lepším
cenám, je třeba změnit taktiku. Ušetřete čas i peníze a zapátrejte po informacích na internetu.
Internetový portál TopSrovnani.cz vám nabízí své služby.

TopSrovnani.cz je porovnávač cen povinného ručení a dalších produktů, které se týkají financí
českých domácností. Dozvíte se zde mimo jiné, jak ušetřit rodinnému rozpočtu peníze na
poskytovateli plynu, elektřiny, hypotéky či povinného ručení. Je to jednoduché. Na TopSrovnani.cz
je pro vás připravena kalkulačka povinného ručení. To je speciální nástroj pro vyčíslení nejnižší
sazby povinného ručení, které je možné na českém trhu dosáhnout.

Kalkulačka na základě vámi zadaných informací o automobilu a řidiči prozkoumá nabídky
povinného ručení, které pojišťovny aktuálně nabízí přesně pro daný případ, a zobrazí porovnání povinného ručení. Seznam se seřazen podle ceny jednotlivých produktů tak, aby si je zákazníci mohli snadno srovnat a vybrat si nejvýhodnější nabídku. Výhodou je, že výsledky máte za pár minut všechny pohromadě a nabídky jsou ještě levnější než na kamenných pobočkách pojišťoven,
protože na uzavření povinného ručení on-line se u většiny pojišťoven vztahují různé internetové
slevy a bonusy. Neváhejte a ušetřete s TopSrovnani.cz i vy.

Related Posts