Pojištění pro pilota: Škody na zapůjčeném letadle zaplatí pojišťovna

Z létání má obavy spousta lidí, ale paradoxně jde o velmi bezpečný způsob dopravy. Podle expertů na leteckou dopravu jsou statistiky dostatečně výmluvné. Na grafech lze jasně vidět, že počet tragických nehod meziročně klesá. A nezmění to ani několik po sobě následujících katastrof. Jen pro srovnání – pravděpodobnost úmrtí v letadle je zhruba 1:4 milionům. Pravděpodobnost úmrtí v automobilu pouze 1:300.

Přesto není radno bezpečí podceňovat. Výše zmíněná pravděpodobnost se týká letů s renomovanými leteckými společnostmi. O něco hůř (byť jde stále o zanedbatelné riziko) jsou na tom menší dopravci a piloti soukromých letadel.

vyhodne-pojisteni-cz_online-ergo_cz_01

Fatální následky má cca 36 % nehod. Příčinou 53 % nehod je lidský faktor, tedy selhání pilota. Technická závada způsobí havárii pouze ve 20 % případů. K dalším příčinám patří počasí, jiné lidské chyby a záměrné poškození.

Jenomže pravděpodobnost je jedna věc a praxe druhá. K čemu vám bude vědomí, že ze statistického hlediska je míra nehodovosti velmi nízká, když vlastní chybou poškodíte zapůjčené letadlo? K tomu může dojít v důsledku tvrdšího přistání nebo neopatrné manipulace s přístroji. V každém případě budete platit nemalou náhradu škody. Jak tomu předejít? Sjednejte si pojištění pro pilota.

Online pojištění pro piloty má také psychologický efekt. Létání s vědomím, že za případnou škodu ponese odpovědnost pojišťovna, vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru.

vyhodne-pojisteni-cz_online-ergo_cz_02

Skvělou volbou je pojištění odpovědnosti pilota z nabídky pojišťovny ERGO. Je vhodné pro soukromé piloty, instruktory i žáky. Jednoduše pro každého, kdo létá na vypůjčeném stroji příslušné kategorie. Rozsah pojistného plnění se pohybuje od 50. tis. do 600 tis. Kč a výše jednotné spoluúčasti je pouze 10 %.

ERGO zároveň nabízí široké spektrum dalších pojistných produktů, jako jsou například cestovní a majetkové pojištění. Konkrétní informace najdete na online.ergo.cz.