Zákonné pojištění vozidel dle zákona v ČR musí mít každé vozidlo. Tento druh zákonného pojištění je také znám pod názvem povinné ručení 2019. Nikdo by neměl opomíjet pojištění vozidel, protože při neuzavření pojistné smlouvy hrozí vysoké pokuty. S výběrem zákonného pojištění vám pomůžeme. Pokud vaše auto nemá pojištění vozidla vyřízené tak po 14 dnech bude vyškrtnuto z registru vozidel a nebude možné ho na silničních komunikacích bez povinného ručení používat.

Rozdíl mezi pojištěním vozidel a havarijním pojištěním

Povinné ručení (=zákonné pojištění vozidel) se při havárii vztahuje pouze na škodu, kterou vaše vozidlo udělá cizímu automobilu. Proto je velice výhodné kombinovat zákonné pojištění vozidla s havarijním pojištěním.
Pojištění vozidel – vztahuje se na škody na cizím automobilu
Havarijní pojištění – vztahuje se na škody na vlastním automobilu

Kdo nemusí mít dle zákona pojištění vozidla?

  • – Vozidlo ze zahraničí a řidič je držitelem platné zelené karty vydané pojišťovnou v zahraničí
  • – Složky záchranného systému
  • – Bezpečnostní informační služba, různá ministerstva a pro Policici ČR

Ohlašování dopravních nehod

Pokud dojde k pojistné události je nutné to poté pojišťovně ohlásit. Od nového roku je zvýšen limit škod na vozidlech, při které je nutností volat Policii. Aktuální limit je 100 000,- do kterého není nutností volat při havárii Policii ČR. Držitel zákonného pojištění vozidel poté pojišťovně nahlásí veškěré údaje.

Ceny pojištění vozidel jsou různé u každé pojišťovny, a tak doporučujeme si vybrat nejvýhodnější pojištění vozidel podle ceny. Cena zákonného pojištění vozidel se liší od každé pojišťovny.

Related Posts