Doba se mění a ve světě půjček je to samozřejmě znát. Už dávno neplatí zažitá klišé o tom, že nebankovně znamená draze. Tedy alespoň ne ve valné většině případů, důležité je si správně vybrat. Můžete použít nezávislý srovnávač, ale také jednat na vlastní pěst. V každém případě, když budete bedlivě sledovat několik zásadních kritérií, výhodná půjčka si vás dříve nebo později najde sama.

Půjčujte si nebankovně, pečlivě si ale vybírejte poskytovatele

Rychlá půjčka nemusí být současně mimořádně výhodná. Raději si vše ještě dvakrát zkontrolujte. Opravdu na vás nečekají žádné poplatky navíc? Nebude potřeba vyplnit obsáhlý formulář, kde na sebe prozradíte doslova všechno? Rozhodně se nebojte, nic podobného tu nehrozí. Naopak, všechno potřebné se vyřídí už doslova během pár minut, takže ušetříte drahocenný čas, který pak lze věnovat kamkoliv jinam.

Nebankovní mikroúvěry nabízí i po letech pestrý výběr, trh totiž čítá řádově desítky různých poskytovatelů. Půjčky jsou už prostě takové, rozhodně máte široké možnosti, ale je třeba si také dobře zvolit. Výběrem kvalitního poskytovatele s nízkými úroky a dobrou pověstí budete v dobrých rukou a můžete oproti jiným alternativám ušetřit klidně i pěkných pár stokorun. Podle čeho se vlastně pozná opravdu dobrá půjčka v nebankovním sektoru?

  • Má uvedeny všechny náležitosti. Víte o RPSN, víte, jak dlouho budete splácet, víte, kdo je majitelem společnosti tuto půjčku oficiálně nabízející.
  • Půjčit si můžete už opravdu nízkou částku a předem budete informováni o tom, o kolik přeplatíte jistinu. Čísla jsou prostě hodně důležitá!
  • Dlouholetá minulost, která je zcela bez úhony. Poskytovatel, co působí na trhu už delší dobu a nemá na svém kontě negativní recenze, je dobrá volba.

Nejde o nic, čeho byste se měli obávat. Půjčka právě v nebankovním sektoru je pověstná svou transparentností a hlavně rychlostí. Už během pár minut můžete disponovat vyžádanou částkou, jde to opravdu bleskově. A co dalšího je tu důležité? Tak například, nikdo se nebude ptát, na co si chcete půjčit. Diskrétnost je tu samozřejmostí, nic nebudou vědět ani sousedi – nevyjdete přece kvůli půjčce vůbec ze dveří vašeho bytu.