Pojistěte se proti ztrátě hodnoty naspořených peněz. Investice do zlata je bezpečná a efektivní

Pokud alespoň trochu sledujete vývoj ekonomiky v Česku, potažmo v celé Evropské unii, může vás trochu znepokojovat zvyšující se inflace. Ta samozřejmě výrazně ovlivňuje vaše úspory. Zvláště tehdy, máte-li je bez užitku uložené v bance s minimálním úrokem, v horším případě dokonce přímo doma někde v trezoru apod. Inflace pak snižuje jejich reálnou kupní sílu, takže si za ně v budoucnu koupíte méně nežli dnes. Vyhnout se tomu dá poměrně snadno, stačí si zvolit vhodnou investiční příležitost. A tou je rozhodně nákup zlata.

Nemusíte se obávat inflace

Rozhodnete-li se pro zlato ve formě investičních cihliček a mincí, u nichž nechybí patřičné certifikáty a potvrzení o ryzosti a původu, nemusíte se vůbec bát toho, že o vložené finanční prostředky přijdete. Zlato totiž nepodléhá inflačním tlakům, jeho cena na světových trzích je toho důkazem. Investiční zlato je tudíž perfektním nástrojem k ochraně reálné hodnoty peněz, dokonce se na něm dá solidně vydělat, pokud jej v pravý čas prodáte.

Neplatíte DPH

Zejména velcí investoři ocení fakt, že zlato ve formě slitků a mincí při nákupu nepodléhá platbě DPH, což je významným plusem třeba v porovnání s investicí do nemovitostí, kde jen samotné DPH může činit dosti značné sumy peněz.

Pro nákup nemusíte chodit daleko

Ohromnou výhodou posledních let je možnost nakoupit zlato přes internet. Díky tomu je dostupné pro širokou veřejnost, což dříve nebývalo zvykem. Zlaté mince a cihličky od významných světových výrobců dováží a prodává třeba specializovaná společnost, jež má sídlo v Obecním domě v Praze. Provozuje i eshop, v němž najdete bohatou nabídku investičního zlata, a to například ze švýcarské rafinerie, jež patří k nejvýznamnějším v Evropě. Zajišťuje nejen prodej, ale také výkup, a to vždy dle aktuálních cen.