Důchodové pojištění

Důchodové pojištění slouží ke zlepšení životního standardu v seniorském věku. Nespoléhejte jen na státem garantovaný starobní důchod a díky důchodovému pojištění si zajistěte pohodlí a klid v pozdějším věku. Důchodové pojištění využívá mnoho lidí k zajištění do budoucna. Pro ty, kteří chtějí klidné a finančně zajištěné stáří je důchodové pojištění ideální volbou.

Proč si důchodové pojištění zřídit?

  • – nespoléhejte na nízký starobní důchod, který vám dá stát
  • – po uplynutí pojistné doby se vyplácí buď ve formě pravidelných důchodů nebo jednorázově, vše je na vašem výběru a vaší volbě
  • – délka a výše pojistné částky je jen na vás
  • – protiinflační program zvyšuje o několik procent vaše důchodové pojištění
  • – konec pojištění musí být ve věku 50 – 70 let
  • – možnost snížení daňového základu

Snížení daňového základu

Stát nabízí možnost odepisovat si zaplacené příspěvky ze základu daně z příjmů. Maximálně si můžeteodečíst až 12 000,- ročně. Vše ovšem platí jen za podmínek, že pravidelně měsíčně platíte předem domluvenou částku. Důchodové pojištění nabízí tento odečet při spoření minimálně pěti let a za podmínky ve smlouvě 6O let věku.

Rozdíl mezi důchodovým pojištěním a penzijním připojištěním

Oba produkty slouží k zajištění ve stáří, liší se však v několika věcech. Penzijní připojištění je produkt pojišťovacích fondů a slouží ke shromažďování peněžních prostředků ve prospěch účastníků.Důchodové pojištění je jedna z forem životního pojištění a slouží také ke zvýšení standardu ve věku nad 50 let. Účastník penzijního připojištění má také nárok na snížení daňového základu a také na dávky, jejichž výše závisí na objemu příspěvků a na hospodaření penzijního fondu.