Bez záclon a závěsů se neobejdete

Bytový textil není pouze nějakou ozdobou, ale jedná se i o praktické doplňky do domácnosti. Bez nich by váš život byl daleko složitější a nejspíše i horší. Přitom takový druh textilu vás obvykle mnoho peněz stát nebude.

Záclony nejsou jen pro okrasu

Záclony jsou typickým příkladem bytového textilu, jenž je nejen atraktivní na pohled, ale dokáže mít i praktické využití. V tomto případě je to clonění. Jelikož standardní okenní skla jsou průhledná z obou stran, mnoho chodců i sousedů bydlících na protější straně vždy rádo využije možnost a mrkne se, jak to u vás vypadá.

Pokud zrovna nejste exhibicionisté, nejspíše vám takovéto chování vadí. A místo toho, abyste každého zvědavce jednotlivě okřikovali, dáte si prostě do oken záclony a máte pokoj.

Výška závěsů by měla zhruba odpovídat výšce oken, potažmo dveří, máte-li prosklený vchod na balkón či lodžii.

Závěsy

Mezi standardní textil do bytu se řadí i závěsy. Ty se přes den většinou používají jen v případech, kdy sluneční paprsky zasahují přímo televizní obrazovku a znemožňují tak její bezproblémové sledování.

Jakmile ale padne tma a vy rozsvítíte, závěsy hned zastřete. Záclony totiž během svícení jsou, co se krycích schopností týče, k ničemu.

Hebké ložní prádlo

Běžně se řadí do bytového textilu i ložní povlečení. Je možné ho v současné době koupit opravdu v nepřeberném množství verzí. Je jedno, jakou chcete barvu nebo vzor. Vždy pravděpodobně najdete produkt, který se vám po vizuální stránce bude zamlouvat.

Nicméně byste měli povlečení primárně volit podle použitého materiálu. A pozor, příliš zde nešetřete. Nejlevnější materiály z umělých vláken se dají sice koupit za pár stovek, nicméně dlouho nevydrží. Navíc mají tu nevýhodu, že mohou dráždit po několika vypráních pokožku.

Bavlna je však něco úplně jiného. Ta je hebounká a jemňounká. Spánek na tomto materiálu je skvělý. A o ten by vám mělo jít v prvé řadě.