Jak najít nejvýhodnější nebankovní půjčku s nejnižším úrokem či nejnižší splátkou

Klasické vyhledávače (Seznam.cz nebo Google.cz) nabízejí odpověď na takřka každou otázku. Bohužel již nejsou příliš dobré, pokud dojde na srovnávání půjček. Zadáte-li do vyhledávání fráze jako „nejvýhodnější nebankovní půjčka“ či „půjčka s nejnižším úrokem“ nebo „půjčka s nejnižší splátkou“, tak Vám vyhledávač zpravidla nabídne pouze nezajímavé a nic neřešící texty. Typicky například Wikipedii a její článek o nebankovní pùjèce. Což je sice výborný zdroj informací, ale v okamžiku kdy potřebujete peníze, jsou Vám takové informace k ničemu. Přes vyhledávače tedy cesta nevede.

Jak si srovnat nebankovní půjčky, získat nejnižší úrok či splátku

K nalezení vhodných společností a jejich srovnání budeme potřebovat pokročilý nástroj, který je k tomu určen. Na nebankovním trhu je momentálně nejoblíbenější tzv. Srovnávač půjček Srovnání nebankovních půjček zdarma (http://www.srovnavacpujcek.cz/). Co tato služba umí? Za prvé Vám zjistí, u kterých bankovních či nebankovních subjektů Vaše žádost bude schválena. A z těchto subjekt Vám dokáže srovnáním i poradit, který je pro Vás nejvýhodnější. Díky rozsáhlé databázi jak z bankovního, tak i nebankovního sektoru, zde nalezne řešení v podstatě úplně každý zájemce o peníze.

Otevřete si danou stránku a postupujte společně s námi.

Prvním krokem je zjistit, u kterých z nabídek splňujeme podmínky. K tomu slouží krátký dotazník na začátku stránky. Kde zvolíte, zda-li máte záznam v registru, můžete-li poskytnout zástavu nebo například i vyplníte údaje o Vašich příjmech. Rovněž zde můžete specifikovat i nároky na půjčku. V jakém rozmezí by se měla pohybovat. Má-li se jednat o bankovní nebo nebankovní sektor. A zda-li peníze plánujete použít na vyplacení jiných závazků nebo s nimi chcete nakládat bez-účelově.

Výpis produktů se průběžně aktualizuje. S každým nastavením dotazníku se skryjí společnosti, u kterých žadatel nesplňuje podmínky či naopak se skryjí ty nabídky, které nevyhovují Vašim požadavkům. Po dokončení dotazníku tak získáte kompletní přehled o tom, kdo je Vás schopen schválit a kdo je schopen splnit Vaše požadavky na hledaný finanční produkt.

Následně si výsledky můžete srovnat – seřazení tabulky kliknutí na jeden ze sloupců. Chcete například půjčku s nejnižší splátkou? V tom případě budete hledat co nejdelší dobu splatnosti a seřadíte se si výsledky dle délky jejich splatnosti. Rovněž se v tomto přehledu můžete podívat i na podrobnosti o každé z nabídek (kliknutím na Info). Právě zde naleznete například i reprezentativní příklad, díky kterému si zjistíte, která půjčka je s nejnižším úrokem.

Použití v praxi, vyzkoušejme si vyhledat konkrétní nabídku

Dost bylo teorie. Podívejme se do praxe a pokusme se v daném srovnání půjček na http://www.srovnavacpujcek.cz/ vyhledat nabídky. Řekněme si například, že hledáme produkt okolo 15 000 Kč, bez registru, bez zástavy, máme nějaký pravidelný příjem, ale nejsme schopni doložit zaměstnání. Najdou se pro nás nějaké nabídky? Vyzkoušejme a podívejme se.

V dotazníku zaškrtneme, že máme nějaký pravidelný příjem, ale nemáme zaměstnání. Rovněž zvolíme, že nemáme zástavu a nemáme čistý bankovní registr. Bankovní účet máme. Aby srovnání bylo zajímavější, tak z výsledků skryjme všechny bankovní nabídky. A rovněž skryjeme nabídky na refinancování a konsolidace. Posledním krokem je nastavení rozmezí mezi 10 000 Kč až 20 000 Kč. tedy přesně okolo 15 000 Kč. Kdyby jsme požadovali přesně 15 000 Kč, tak by jsme oba dva posuvníky mohli nastavit na 15 000 Kč tak, aby se překrývaly. Jelikož my na této přesné částce netrváme, tak si nastavíme rozmezí plus mínus pět tisíc.

Výsledky? I přestože jsme měli velmi specifické nároky, vyloučili jsme banky a nemáme zaměstnání, tak se nám zobrazilo 8 poskytovatelů, kteří nás jsou ochotni schválit! Tedy můžeme vybírat z 8 různých půjček. Kterou si vybrat? Pokud by jsme chtěli tu s nejnižší splátkou, tak si tabulku seřadíme dle sloupce Délka splatnosti. A nejdelší splatnost zde má Home Credit, který nám nabízí až 7 let. případně připadá v úvahu i Benefi či Bankerat. Naopak CreditKasa a Everyday+ mají splatnost pouhých 30 dní. Pokud by jsme chtěli půjčku s nejnižším úrokem? Můžeme kliknout u každého z produktů na Info. Dostaneme se na podrobnosti o daném produktu včetně reprezentativního příkladu, který obsahuje i úrokovou sazbu a RPSN. A díky tomu si můžeme vybrat tu nejvýhodnější nebankovní půjčku z výsledků srovnání. V tomto případě vyhrává Benefi s RPSN 7,66% v těsném závěsu s Home Credit s RPSN 10.5%  a případně i Bankerat s RPSN 11.73%.

Vyzkoušejte si srovnání i Vy, pro Vaši situaci

Podmínky v daném příkladě jsme si samozřejmě vymysleli a neodpovídají Vaší konkrétní situaci. Možné nemáte zápis v registru, možná máte zaměstnání. A možná potřebujete úplně jinou částku. Navštivte tedy danou stránku. Nastavte si dotazník podle své vlastní situace. A ihned uvidíte, kdo je Vás schopen schválit a vyplatit. Rovněž si můžete dané nabídky srovnat. A vybrat si tu nejvýhodnější půjčku. Odkaz na daný srovnávač je na začátku stránky.

Při našem srovnání jsme zmínili jako nejdůležitější parametry délku splatnosti (pro získání nejnižší splátky) a úrokovou sazbu (pro získání nejnižšího úroku). Každá z nabídek má ovšem i další parametry a na jednotlivé parametry se lze dívat z více úhlů. Například pokud si vyberete nabídku s délkou splatnosti 30 dní, tak v tomto období obdržíte jen jednu výplatu. A následně budete muset vše jednorázově vrátit. Nebylo by rozumnější si vzít produkt s délkou splatností na 3 měsíce? Případně jednotlivé bankovní i nebankovní nabídky mají i nadstandardní služby – jako je například odklad splátek nebo možnost pojištění splátek při ztrátě zaměstnání.

Zkrátka každý žadatel bude posuzovat každý produkt z jiného hlediska. A na každý parametr se bude dívat z jiného úhlu pohledu. Jen Vy sami nejlépe víte, jaká půjčka je pro vás nejvýhodnější. S nejnižším úrokem? S nejnižší splátkou? S nějakou nadstandardní službou? To víte jen vy sami. Navštivte daný srovnávač (www.srovnavacpujcek.cz) a udělejte si vlastní individuální srovnání.