Je jen málo lidí, kteří v životě neměli žádnou půjčku. Snadné získání peněz využívá stále více lidí. Nejedná se jen o úvěry na bydlení, ale i různé maličkosti nebo zkrátka jen proto, že chybí peníze před výplatou. Lidé, kteří jsou v produktivním věku, pracují a nejsou v registru dlužníků, si mohou půjčit v bance i u nebankovních společností. Ovšem lidé, kteří mají problémy s příjmy nebo mají kvůli nějakým nesplaceným závazkům z minulosti záznam v registru, mohou při schvalování půjčky narazit na značné problémy.

Velké problémy mají se schvalováním půjčky také důchodci, kteří mají jako jediný zdroj příjmů starobní důchod, a ten nebývá u mnoha z nich příliš vysoký.

penize-pro-duchodce

V bance bývá problém

Na pobočce banky to nemají důchodci příliš jednoduché. U větších úvěrů či hypoték jsou takřka bez šance. Získat mohou kontokorent nebo kreditní kartu, kde nejsou podmínky tak náročné.

Nebankovní půjčky jsou ochotnější

Jestliže patříte mezi osoby, kterým občas chybí pár tisíc, než jim přijde důchod, mohly by se vám zamlouvat online půjčky určené důchodcům. Nebankovní instituce jsou daleko otevřenější než banky. Díky těmto úvěrům získáte rychle pár tisíc. Často není potřeba dokládat ani příjem a stačí pouze občanský průkaz. Společnost musíte vybírat zejména podle svého věku. Některé mají horní hranici pro půjčování 65 let, ale jsou i takové, které prodloužily horní věkovou hranici žadatelů až na 75 či 85 let. Nebankovní půjčky určené důchodcům se pohybují obvykle v řádech tisíců a tomu odpovídá také odpovídající doba splatnosti. Nejčastější jsou krátkodobé nebankovní půjčky pro každého.

U malých nebankovních půjček se nemusíte obávat nutnosti ručitele či zástavy majetku. Většina společností neprověřuje ani registr neplatičů. Klasická půjčka pro důchodce bývá takřka vždy bezúčelová, takže nemusíte nikomu prokazovat účel použití peněz.

Peníze na účet

Jestliže splníte všechny podmínky pro získání půjčky, budou vám peníze zaslány na účet velmi rychle. Pokud vlastní účet nemáte, můžete zvolit výplatu poštovní složenkou nebo v některých případech i výplatu půjčky ihned na ruku. V případě hotovostního předání přijede k vám domů obchodní zástupce, který s vámi zároveň i vše potřebné vyřídí.

Splnění snů

I v důchodovém věku můžete mít mnohá přání, na která váš důchod nestačí. V případě, že si chcete něco hezkého pořídit a právě teď na to nemáte, není nic jednoduššího, než si sjednat rychlou a jednoduchou půjčku.