Automobil v naší zemi má už skoro každý. Mnoho z nás už naneštěstí okusilo dopravní nehodu. Havarovat může i sebelepší řidič, a tak je dobré při případné nehodě mít finanční pojistku. U nás je zákonem nařízeno mít povinné ručení, ale zanedbat havarijní pojištění by byla velká chyba. Havarijní pojištění na rozdíl od povinného ručení kryje náklady na opravu vašeho vlastního auta. Kupříkladu při nárazu do stromu vám povinné ručení neuhradí ani korunu, oproti tomu havarijní pojištění vám pomůže při placení oprav.

Komu se havarijní pojištění hodí?

Mít havarijní pojištění se doporučuje hlavně novějším automobilům. Celkově není výhodné pojišťovat vozy starší 7 let. Velmi výhodné je pojištění nových či drahých aut.

Co obsahuje havarijní pojištění?

Obsahuje krytí nákladů škod na vlastním autě do smluvené částky. Havarijní pojištění však kryje náklady i při poškození vandalismy, přírodními živly (povodně, vichry, …) či krádeži.

Možnosti připojištění

  • – pojištění skel
  • – pojištění přepravovaných osob
  • – pojištění zavazadel
  • – pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla

Proč si havarijní pojištění zřídit?

Kombinace povinného ručení (hrazení škody na cizích vozidlech) a havarijního pojištění (škody na vašem vozidle) by měla být samozřejmost pro každého majitele, který vlastní auto staré maximálně 7 let. V dnešní době jsou rizika nehod, povodní či vandalismu velká a byla by škoda platit vysoké částky za opravu vašeho vozidla.