iPad bez odpovídající klávesnice je jen poloviční

V době, kdy přenosným elektronickým zařízením vládly laptopy, přišla společnost Apple s iPodem a doslova s ním udělala revoluci. Od té doby se všichni velcí hráči snaží tento produkt a jeho další verze předstihnout, nicméně se stále jedná o to nejlepší, co je možné dnes v tomto segmentu sehnat.

Nejde však o dokonalý výrobek, alespoň ne bez vhodných doplňků. A mezi takovéto nezbytnosti patří i speciální klávesnice.

Pracovní stanice

U lidí, kteří se s ním nikdy tváří v tvář nesetkali, má iPad pověst výrobku, který je sice dobrý ke hraní her, prohlížení obrázků a pouštění filmů, nicméně pro práci už moc koncipovaný není.

Je pravda, že psaní na dotykovém displeji není zrovna komfortní, ovšem s trochou cviku by neměl být problém tvořit text celkem svižně. Ne každý však má takovou trpělivost, a tak stále mnoho jedinců dává přednost laptopům, které jsou pro práci přeci jen vhodnější.

I z iPadu se však dá jednoduše vytvořit pracovní stanice, a sice za pomocí speciální klávesnice. Klávesnice k iPadu není jediným upgradem, co si můžete k tomuto zařízení koupit, nicméně jde o upgrade nezbytný. Alespoň v případě, kdy jste nuceni psát dlouhé texty. Na ty je přeci jen dotyková obrazovka stále krátká.

Připojení bez kabelu

Jak je již u Apple zvykem, kabely zde nejsou nezbytné. Abyste propojili klávesnici s iPadem, prostě obě zařízení zapnete a spárujete za pomocí Bluetooth. Netrvá to příliš dlouho, většinou pouze několik málo vteřin. Příště navíc vše naskočí takřka okamžitě bez nutnosti zase čekat.

Obal kupovat nemusíte

iPad skutečně zrovna nepatří mezi nejlevnější elektronikou na trhu, takže je dobré ho minimálně během přenášení chránit. K tomuto účelu se může klávesnice rovněž hodit docela dobře, jelikož se dá zaklopit tak, aby byl displej kompletně zakrytý. Ani klíče, ani mobil ho pak nebudou mít šanci poškrábat.