Podmínky nebankovních půjček pod drobnohledem

Už více než 10 let v České republice fungují nebankovní půjčky. Konkurují finančním produktům od bank a umožňují lidem si půjčovat okamžitě. Jejich popularita roste, podmínky se mění. Kdy jsou přátelské a kdy hrozí, že člověka srazí na kolena?

Podmínky získání mají přívětivé!

Krátkodobá půjčka dokáže vyřešit finanční tíseň. Nebankovní společnosti jsou většinou hodně vstřícné a půjčí bez toho, aniž by zjišťovaly výši příjmu. Například půjčka Ferratum je dostupná i těm, kdo mají záznam v registru dlužníků. Nebankovní společnost také nepotřebuje doložit výpis z trestního rejstříku a nezjišťuje, jestli žadatel dluží i jinde. Není třeba ani shánět ručitele nebo udávat zástavu. Díky tomu si nebankovní rychlá půjčka získala obrovskou popularitu.

Nastaveno pro zodpovědné!

Specifikem nebankovní půjčky je, že si každý žadatel volí sumu a dobu splatnosti. Nejvyšší opatrnost je místě, protože nebankovní půjčky mají krátkou dobu splatnosti, je to maximálně cca 45 dní. Aby podmínky nesrazily žadatele na kolena, měl by zodpovědně zhodnotit svou finanční situaci. Musí si být stoprocentně jistý, že peníze stihne včas vrátit. Pokud ne, riskuje prodlení a placení vysokých penále! Nebankovní společnosti jdou lidem vstříc, protože vytvořily koncept půjčování bez poplatku. Například Zaplo půjčka nabízí pro nové klienty až 8000 korun zdarma.

Jak si půjčit dobře?

Nespěchejte a zhodnoťte vaši situaci. Opravdu si musíte půjčit? Nemá vaše situace jiné řešení? Pozor na kratší dobu splatnosti, zvolte si takovou, která vám nebude činit potíže. Je lepší, když termín vrácení pěnez vychází na všední den. Banky totiž o víkendu nepracují, takže by splátka nemusela dorazit včas. Chtějte vědět, kolik navíc zaplatíte, udělejte si srovnání půjček. Nikdy si nepůjčujte více, než skutečně potřebujete.