Existuje mnoho dobrých důvodů, proč podepsat smlouvu o životním pojištění

Životní pojištění má jednoduše mnoho výhod. I když se nic zlého nestane, můžete díky němu uspořit pěkně kulatou částku nebo třeba investovat do zajímavých fondů. Možnosti jsou v dnešní době skoro neomezené, pokud se dožijete věku uvedeného ve smlouvě, máte nárok na výplatu zajímavé sumy. Pojďme si to tedy shrnout od A do Z.

Proč uzavřít životní pojištění právě teď a tady?

Možná si říkáte, že na životní pojištění je ještě čas a máte před sebou ještě spoustu let. Jak se říká, neštěstí ale nechodí po horách a je jasné, že stát se může ledacos. Proto je lepší, když jste připraveni a v případě, že dojde k nešťastné události, se budou mít vaši blízcí kam obrátit. Jaké klady má tedy klasická životní pojistka? Nezapomeňte, že sjednat životní pojištění určitě není běh na dlouhou trať…

a woman with unpaid bills has many debts. unemployment and personal bankruptcy
  • Dostanete příspěvek od zaměstnavatele, stačí se dohodnout a doložit platnou smlouvu.
  • Pojistné si lze za určitých podmínek odečíst z daní, jen říct účetní. Může jít i o pár tisíc ročně.
  • Nejdůležitější důvod – nenecháte příbuzné na holičkách, pokud se stane nějaká nehoda.
  • Existuje mnoho druhů životního pojištění – rizikové, kapitálové, investiční, flexibilní apod.

Vidíte sami, že důvodů je tu skutečně hodně a minimálně jeden je tu zcela bez diskuze. Partner a děti nezůstanou zcela bez prostředků, ekonomická stránka věci je prostě velice důležité, ať se na věc podíváte z jakéhokoliv úhlu. Pojďme si proto představit nějaké konkrétní nabídky životního pojištění na našem trhu.

Co třeba oblíbený produkt Allianz Život? Sjednat si jej můžete už od šestnácti let (za podpory zákonného zástupce), předčasný, resp. mimořádný výběr je samozřejmostí, a navíc máte plnou garanci zhodnocení. Je určen nejen pro mladší ročníky, ale i pro lidi v produktivním věku. Investiční životní pojištění s jasně danými podmínkami, které se nebudou měnit. Kromě jiného, pokud žijete zdravě a neholdujete cigaretám, čeká vás zajímavá sleva.

Podobně atraktivní je životní pojištění NN život. Založit jej můžete už svým malým dětem, jde vlastně o pojištění, které je k dispozici nejen pro jednotlivce, ale doslova pro celou rodinu. Životní pojištění je prostě pestrá záležitost, takže se stačí porozhlédnout na trhu, jaké jsou zrovna k dispozici aktuální možnosti.