U pojištění vozidel byste se neměli dívat pouze nejnižší cenu

V současné době se snaží lidé co nejvíce ušetřit, a proto například mění dodavatele plynu a elektřiny. Existují však oblasti, ve kterých šetření není příliš na místě, přičemž jednou z těch oblastí je pojištění. Většinou se majitelé motorových vozidel ohlíží na nejnižší cenu, ale jakmile dojde k pojistné události, rozčilují se, že se na danou škodu pojistka nevztahuje.

V první řadě byste měli rozlišovat dva druhy pojištění vozidel, a to konkrétně povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení, jak už samotný název napovídá, musí mít sjednané každé motorové vozidlo provozované na silnicích. Havarijní pojištění je pouze na uvážení majitele automobilu, zda je ochoten si ho platit, či nikoliv, protože se nejedná o nejlevnější záležitost.

Povinné ručení

Zákonné pojištění vozidla si musíte sjednat ihned, co je podepsána kupní smlouva o prodeji motorového vozidla. V okamžiku, kdy je automobil ve vašem vlastnictví, zajděte na pojišťovnu a zeptejte se na vaše možnosti. Pokud si však nejste jisti, která z pojišťovacích společností by vám mohla nabídnout nejlepší řešení, tak nejprve zabrouzdejte na internet. K dispozici jsou online nástroje pro porovnání jednotlivých nabídek. Dávejte si pozor na to, že některé produkty jsou sice za pár tisíc korun, nicméně ve výsledku vám jsou k ničemu, neboť mají například vysokou spoluúčast.

Havarijní pojištění

Nepovinnou složkou je havarijní pojištění, které se vztahuje na škody způsobené vandalismem, přírodními katastrofami, ba dokonce vám pojištění vyplatí peníze v případě, kdy vám bude automobil odcizen. Představte si následující situaci – způsobíte dopravní nehodu. Z vašeho povinného ručení budou uhrazeny náklady na opravu automobilu druhého účastníka nehody, jenž za nic nemůže. A vy potom musíte škody na svém čtyřkolém miláčkovi platit z vlastní kapsy, případně z havarijního pojištění, máte-li ho uzavřené.

Jednou z nejdéle fungujících poskytovatelů pojištění na českém trhu je Česká pojišťovna, která vám poskytne všechny potřebné informace k výše uvedeným pojištěním.