Zdá se, že originalita se ze světa vytrácí, alespoň co se konfekčního oblečení týče. Kdo chce vypadat maximálně originálně a zároveň ne směšně, mnoho možností nemá.

Je samozřejmě možné využít služeb soukromého krejčího, nicméně ty nejsou vhodné pro každého, zvláště kvůli vysokým cenám. Potisk textilu je daleko levnější a zároveň obdobně efektivní.

Domácí nebo profesionální

Vzhledem k tomu, že dnes už má nějaký ten počítač a tiskárnu doma skoro každý, většina lidí si dokáže vytvořit potisk i svépomocí. Mimo výše zmíněných přístrojů je ještě nezbytné koupit si nažehlovací papír do tiskárny, což je marginální položka.

Pak už jen stačí vytvořit ve vhodném programu nějaký návrh, vytisknout na připravený papír a ten následně přežehlit na oblečení. Takto je možné vytvořit například zcela originální bavlněná trička s potiskem.

Existuje však nějaký důvod, proč naprostá většina lidí nejde do tohoto experimentu a dává raději přednost profesionálním výrobkům. Tím důvodem je kvalita.

Zatímco například pánská košile s potiskem vytvořeným doma může majiteli dělat radost jen pár dní, než se začne obrázek loupat, tak profesionální práce vydrží klidně i dlouhá léta, zvláště když se bude košile prát při nižších stupních. V tom je ten nejzásadnější rozdíl.

Vše je maximálně intuitivní a přístupné

Nechat si vyrobit potištěné tričko, mikinu či jiný textil není vůbec složité. Nejprve je potřeba si vybrat vhodný druh oblečení a posléze zvolit některý z mnoha přednastavených obrázků, jenž pak má být natištěn na textil.

Návrh si stejně jako doma může každý také vypracovat sám. Nejedná se o nic náročného. Lidé, kteří jsou schopní pracovat na počítači v programu Malování, postup pochopí během několika vteřin. Ostatní se asi budou muset s aplikací sžívat o trochu déle, nicméně nakonec si naprostá většina zákazníků dokáže vyrobit obrázek podle svých představ.