Investujte výhodně a stabilně, investujte do diamantových šperků!

Šperky ve všech svých podobách vnímáme především jako ozdobu, jež podtrhne půvab ženy či zdůrazní společenskou úroveň muže. Ale podívejte se na šperky z jiného úhlu. Diamantové náhrdelníky, briliantové náušnice i hodinky z drahých kovů mohou být totiž také velice výhodnou investicí, která vás nezklame.

Diamanty jsou věčné

Tato kolokace již zlidověla a pro mnoho žen představuje v jistém smyslu mantru, když se snaží svému partnerovi vnuknout myšlenku na dar k oslavě výročí či jiné významné životní události. Proto moc těchto tří slov stačila téměř vyšumět, pravdivost však nikoliv. Diamant je artiklem, jehož světové zásoby se krátí. Trh si to uvědomuje, není tedy divu, že se diamanty a diamantové šperky těší vytrvalému růstu hodnoty. Vedle omezeného množství populárního kamene má na jeho cenu vliv také způsob jeho zpracování. Spojí-li se s jinými hodnotnými drahokamy a drahými kovy, může se jeho cena vyšplhat až do astronomických výšin. Neopomenutelným faktorem při určování hodnoty šperků a ceny, za kolik si jej je kupec ochoten pořídit, je faktor jedinečnosti. Vsaďte na šperk s diamantem na míru a máte takřka vyhráno, jedná se totiž o umělecké dílo stejně jako obrazy nebo sochy.

Investice do drahých kovů často představuje součást rodinného majetku. Jednak životní příběh šperku dokáže ovlivnit hodnotu klenotu, jednak se jedná o artikl uchovávající hodnotu podobně jako peníze samotné. Hodnotě diamantů rozumí celý svět, díky čemuž jsou snadno směnitelné za každých okolností.

Diamanty nebo zlato?

Obecně vzato lze tvrdit, že u zlata jakožto investiční komodity lze očekávat prudké výkyvy v závislosti na ekonomickém cyklu – čím hůř je na tom tržní ekonomika, tím lépe si vede investiční zlato. Z tohoto důvodu se jeví investice do diamantů mnohem výhodněji, stabilněji. Diamanty nezaznamenávají žádné radikální výkyvy. Nikdo však netvrdí, že se tyto dva populární prvky ze světa klenotníků nedají spojit v jeden! Co třeba zlaté prsteny? Umělecky vyvedený šperk s blýskavým diamantem uprostřed si se situací na burze hlavu nijak neláme.

Do jakých diamantů investovat?

Vsadit můžete na průzračnou klasiku, v posledních letech se však těší velké oblibě barevné diamanty. Jejich hodnota meziročně roste a v průběhu desíti let může nabýt dvojnásobné či až čtyřnásobné ceny. Aktuálně tabulce trendů vévodí růžové a modré diamanty.