Drahé kovy představují jistotu v oblasti investic

Ekonomové v dnešní době doporučují všem lidem, aby se snažili šetřit a své úspory pokud možno zhodnotili. Jednou ze zajímavých možností je investice do drahých kovů. Jedná se o bezpečnou záležitost, kterou může využít každý z vás.

Na zlatu a stříbru nikdy neriskujete tolik jako u akcií

Investiční zlaté slitky a mince, potažmo jejich stříbrné varianty jsou ideální pro nákup v okamžiku, kdy nechcete riskovat své úspory. Zatímco například koupě akcií je poměrně rizikovou záležitostí, neboť se nikdy nedá předvídat, jakým směrem se v budoucnu bude ubírat jejich hodnota, pokud si pořídíte zlaté či stříbrné mince a slitky, je jasné, že o svoje peníze nepřijdete. Drahé kovy totiž mají vysoce stabilní hodnotu a je jisté, že nikdy výrazně neklesne. Už jen z toho důvodu, že jsou na světě pouze omezené zásoby.

Osvobození od DPH je příjemným bonusem

Ve chvíli, kdy zvolíte investiční zlaté a stříbrné slitky, nemusíte platit DPH. Jsou od něj totiž ze zákona osvobozeny. Velkou výhodou investice do drahých kovů je rovněž fakt, že se bez problémů dají směnit prakticky kdekoliv na světě, a to za stejnou hodnotu.

Nemusíte se bát negativních ekonomických jevů

Zásadní přednost spočívá v tom, že investiční kovy nepodléhají inflaci. Jde o rozdíl oproti běžným bankovkám a mincím, které časem ztrácejí na své reálné hodnotě, pořídíte si za ně méně zboží.

Na investičním zlatu a stříbru se dá v určitých případech i dobře vydělat. Zatímco dnes je cena jedné trojské unce kolem 1.300 dolarů, dá se očekávat, že do budoucna poroste. Už v minulosti dosahovala hranice 2.000 dolarů. Právě nyní je tak vhodná doba, kdy se pro investici do zlatých a stříbrných slitků rozhodnout.

K nákupu můžete využít služby společnosti AuPortal, jež nabízí slitky a mince v různých hodnotách. Pořídíte je s příslušnými certifikáty a puncovními značkami. V nabídce nechybí například známé mince Wiener Philharmoniker či kanadské Maple Leaf.